پرینت

گزارش صعود البروس 1395

Posted in گزارشات

گزارش صعود قله البروس سلام همنورد1395

لینک اطلاعیه ثبت نام صعود قله البروس در تابستان 1399

25

کوه البروس : قله ای در باختر رشته کوه قفقاز در کابادینو-بالکاریا و کاراچای-چرکسیا در شمال فلات ایران در روسیه و نزدیک به گرجستان است.

این کوه دارای دو قله شرقی و غربی است که قله غربی قله اصلی آن است که با ارتفاع 5642 متر بلندترین قله اروپا لقب گرفته است ، قله شرقی 21 متر کوتاه تر از قله غربی میباشد.

قبل از فروپاشی شوروی سابق قله مون بلان فرانسه بلندترین قله اروپا محسوب میشد . ولی در حال حاضر قله البروس بلندترین نقطه قاره اروپا به حساب میاید.

قله البروس جزو هفت قله بلند قاره ها میباشد ، لذا کوهنوردان زیادی از کشورهای مختلف برای صعود این قله وارد منطقه میشوند ، برای خود من حضور جمعیتی بالغ بر 2000 نفر در روز صعود قله که در گروه های بعضا تا صد نفر حرکت میکردند خیلی جالب بود، همیشه وقتی تو شلوغ ترین روزها به دماوند میرفتم فکر میکردم هیچ کوهی مثل دماوند شلوغ نمیشه.!!

بعد از کمی تحقیق پیرامون منطقه متوجه شدم که البروس دارای دامنه بسیار وسیعی میباشد بطوری که از ارتفاع 3400 متر تا ارتفاع 4200 متر شرکت های مختلف کمپ های زیادی را برقرار کردند. لذا با وجود این جمعیت هیچ مشکلی بابت اسکان و غیره وجود نداشت. نکته بعدی این بود که کمپ ها بیشتر بر روی یخچال ها بودن وجود دستگاه های پیست کوب و تله کابین ها و ماشین آلات مختلف و سرویس های بهداشتی که در همه جا بودن از لحاظ آلودگی محیط زیست یک فاجعه بود. ولی هیچکس به این موضوع کاری نداشت .!!!

با توجه به اینکه ما با شرکت خدمات کوهنوردی روسی برای صعود قله هماهنگ کرده بودیم . بعد از رسیدن به مینرال ودی گاید ما خانم ورا به استقبال ما آمد و با دو دستگاه ونی که از قبل هماهنگ کرده بود ما را به هتل محل اقامتمان در روستای چگت برد و تا پایان برنامه همراه ما بود.

این سایت بزودی با سایت salamhamnavard.com ادقام میگردد برای خواندن ادامه این گزارش روی این مطلب کلیک نمائید

 

نظرات   

 
+2 #2 حمید در تاریخ: شنبه 24 تیر 1396 ، ساعت 02:04 ب ظ
ضمن تبریک بابت صعود
بنده میخوام اولا هزینه سفر را بدانم اگر امکان داره اعلام بفرمایید و ثانیا آیار روال صعود همین است که شما رفتید یا اینکه شما خودتان این روال را انتخاب کردید که بیشتر مسیر را با تلکابین و ماشین برف کوب رفتید؟
خیلی ممنون
----------------------------------------------------------------
جواب : سلام دوست عزیز هزینه سفر 1450 دلار است و اینکه ما سعی کردیم نرمالترین حالت صعود را انتخاب کنیم تا همسفران بیشترین لذت را از این صعود داشته باشند.
نقل قول
 
 
+7 #1 طاهر در تاریخ: شنبه 27 شهریور 1395 ، ساعت 06:06 ب ظ
با سلام
ضمن تبریک بابت این صعود پرافتخار و همچنین تشکر بابت گزارش، لطفا در صورت امکان اسامی همنوردان صعود کننده و نیز هزینه های این اکسپدیشین را نیز مرقوم فرمایید
با تشکر
نقل قول
 

ارسال نظر

لطفا موازین شرعی و عرفی را در گذاشتن نظراتتان رعایت فرمایید.


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

علاقمندان ساکن تهران برای اطلاع از برنامه های گروه سلام همنورد در تهران می توانند با ارسال نام و نام خانوادگی خود به سامانه پیامکی به شماره ۱۰۰۰۳۳۵۱۶۶۲۷۴۶در لیست اطلاع رسانی گروه اضافه شوند

کلیه حقوق این سایت به گروه سلام همنورد متعلق است| Copyright © 1392 salamhamnavard.com

 

سایت رسمی گروه سلام همنورد